Pembangkang bersatu menentang Biden menjelang Super Selasa

(SeaPRwire) –   Demokratik Amerika Sosyalistleri halkı, Hamas’la savaşındaki İsrail’e yönelik ABD desteğine karşı çıkışlarını göstermeye çağırdı.

ABD’deki en büyük sosyalist örgüt olan Amerika Sosyalist Demokratları (DSA), birincil seçmenleri, İsrail-Hamas savaşına ilişkin duruşuna karşı çıkışlarını göstermek için Başkan Joe Biden yerine ‘kararsız’ kişilere oy vermeye çağırdı. 

Açıklama, iki gün sonra 5 Mart’taki birincil seçimlerden hemen önce geldi – milyonlarca Amerikalının oy vermesi beklenen Süper Salı olarak bilinir. 

20 ABD eyaletinde 92.000’den fazla üyesi ve şubesi bulunan DSA, Pazar günü bir dizi X (eski adıyla Twitter) gönderisinde, Biden’ın eski Başkan Donald Trump’ın bu yıl yeniden seçilmesinden sorumlu olacağını söyleyerek İsrail’e askeri yardımı iptal ederek Gazze’deki kan dökülmesini sona erdirmesi gerektiğini talep etti. 

“Bugün DSA, geriye kalan Demokratik başkanlık ön seçimlerinde ‘Kararsız’ı destekliyor. Bu yönetim Gazze’de İsrail’in soykırımına desteğini sona erdirip kalıcı ve kalıcı bir ateşkes sağlayıncaya kadar, Joe Biden bir başka Trump başkanlığının sorumluluğunu taşıyacak” diyen örgüt, Biden’ın mevcut yolda devam etmesi halinde “yenilginin kesin” olduğunu da sözlerine ekledi. 

“Bu haftaki acımasız ‘Un Çıtası Katliamı’ İsrail’in 75 yıllık soykırım ve işgal mirasını taşıyan vahşi, insanlık dışı bir apartheid devleti olduğunu bir kez daha kanıtladı. 30.000’den fazla Filistinli öldü bile; Joe Biden’ın bu savaşı durdurması için daha kaç kişi YETERLİ olacak?” dedi ve Gazze Şehri’nde çok ihtiyaç duyulan gıda yardımı beklerken en az 112 Filistinlinin öldürüldüğü ve 750’den fazla kişinin yaralandığı 29 Şubat’taki trajediye atıfta bulundu. 

Demokratları ‘kararsız’ oy vermeye çağıran kampanya, DSA’nın yerel bölümleri ve Colorado Filistin Koalisyonları tarafından geçen hafta düzenlendi ve Gazze savaşına karşı protestolar ortasında popülerlik kazanıyor. DSA, geçen hafta Michigan birincilinde 100.000’den fazla kişinin ‘kararsız’ oy verdiğine dikkat çekti. Hareket aynı zamanda Washington, Oregon ve Idaho’da 50.000’den fazla bakkal işçisini temsil eden büyük bir işçi sendikası olan UFCW 3000 tarafından da desteklendi. 

‘Yukarıdakilerin hiçbiri’ni seçen seçmenlerin tepkisinden etkilenen tek kişi Biden değil. Geçen hafta Cumhuriyetçi başkan adayı Nikki Haley, 1975’te seçenek tanıtıldığından beri Nevada GOP birincilinde ‘hiç kimseye’ kaybeden ilk aday olduğunda bir utanç yaşadı. 

Artikel ini disediakan oleh pembekal kandungan pihak ketiga. SeaPRwire (https://www.seaprwire.com/) tidak memberi sebarang waranti atau perwakilan berkaitan dengannya.

Sektor: Top Story, Berita Harian

SeaPRwire menyampaikan edaran siaran akhbar secara masa nyata untuk syarikat dan institusi, mencapai lebih daripada 6,500 kedai media, 86,000 penyunting dan wartawan, dan 3.5 juta desktop profesional di seluruh 90 negara. SeaPRwire menyokong pengedaran siaran akhbar dalam bahasa Inggeris, Korea, Jepun, Arab, Cina Ringkas, Cina Tradisional, Vietnam, Thai, Indonesia, Melayu, Jerman, Rusia, Perancis, Sepanyol, Portugis dan bahasa-bahasa lain.